Shikogabana

2 posters

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Shikogabana - Page 3 Empty Re: Shikogabana

Писане by Emoran Вто Май 07, 2024 10:35 am

Бенимару: Войните настъпиха, към тях и Бенимару се доближи с гръб към Тай, Сиел и Аои, който пък се качи отново на главата му. "Онзи злодей", за когото говориш е едно от най-добре познатите лица в Кагедома. Последният път, легендарният Масару успя да му се опълчи, но сега...Единствено се молим да не е. Кагедома се пази от останалите от лунния орден ако и тя е подложена на това и сенчестите клонинги на Акира също се намесват. Вие двамата няма от какво да се притеснявате Той хвърли поглед да види, че Ейс го нямаше, вероятно е нужен някъде другаде ( The Moon Shrine ) Мой дълг като ваш сенсей е да ви опазя живи, затова...Обявявам продължението на тренировката.

Сиел: Пламъците на Сиел изгаснаха след удара на Аои, като той бързо осъзна какво се случваше. Да.. Със сигурност е негово дело. Усещам енергията му и не мога да я объркам с друга. Зае в бойна позиция и допря гърба си до този на Бенимару. "Продължението" ли? Искаш да се бием с тези неща..!?

Бенимару: Тай, няма да се окажеш такъв карък за какъвто се мислиш,  даже напротив. Телата им са силно регенеруеми, заради постоянният поток на негативна енергия...Причината те да са тук е, защото това е остатък от негативната енергия, който ниндото в Кагедома или в случая в нашата околност не е успяла да пребори. Нашата мисия и вашата тренировка е да унищожим тези войни използвайки Керу режима. Жабешкото кунг-фу и вашите сили ще генерират тази липсваща енергия и войните няма да могат да се регенерират от сблъсъка им с Ниндото от което природата се нуждае.

Сиел: Разбирам...Значи ние ще бъдем като липсващата частица от пъзела...Усмихна се. Така да бъде, няма по-добър треньор от действителния случай!
Emoran
Emoran
Moderator
Moderator

Брой мнения : 2705
Join date : 11.04.2019
Age : 24

Върнете се в началото Go down

Shikogabana - Page 3 Empty Re: Shikogabana

Писане by BGDodpul Вто Май 07, 2024 10:59 am


HQ I Gong Strong - Arc-V Theme (Soundtrack) ~ Extended | Yu-Gi-Oh! Duel Links

Тай: Така било значи...Бенимару сенсей, няма да има нужда да ни пазиш! Аз и Сиел ще върнем услугата на Кагедома! Обиколил съм голяма част от света , но на такова хубаво място до сега не съм бил! Така че...ще я предпазя! Синтия ме е учила винаги да пазя природата...майка ми..също. Аз съм директно свързан с нея...и като син на "Майката Природа"...

Ще я защитя!
New Secret Art: Kaeru Style!

Toad-o Mode!
Shikogabana - Page 3 B962aa10

Жълта енергия засия навсякъде покрай Тай, който успешно влезе в Keru режима този път. Макар и доста трудно да го поддържаше все още, той си представи цялата тази тежест като една наковалня на раменете си, която трябваше постоянно да държи да не падне. По този начин, той си помагаше с това да е концентриран, като ако за миг се разсее, наковалнята ще падне.

Тай: Доста е трудно да се движа все още...имам чувството, че тази енергия ще ме разбие отвътре! Но ще я подчиня, йо...! Here I come!

Flaming Frog Talon!!

Тай скочи във въздуха подобно на Sam от HSR, като използва огъня си като удължение на своите крайници, като се заби в земята пред няколко от тези воини, изблъсквайки ги назад с голяма огнена вълна когато се приземи! От тялото му и от устата му излизаше обилно количество огън, като той се усмихна и с жест предизвика воините! He was all fired up!
BGDodpul
BGDodpul
Administrator
Administrator

Брой мнения : 5103
Join date : 11.03.2019
Age : 23

Върнете се в началото Go down

Shikogabana - Page 3 Empty Re: Shikogabana

Писане by Emoran Вто Май 14, 2024 11:06 pm

Бенимару: Покри ли леко лицето от енергията идваща от Тай, като не можеше да повярва какво вижда. Сенсей...Това само аз ли го виждам?

Аой: Държеше се за косата на Бенумару. Жабата гледаше към Тай в гръб и виждаше всякаш един негов много добър ученик. Най-добрият му ученик. - Ейс..? Не, не го усещам наблизо...ТАЙ!? ( music on repeat ) Аой не можеше да повярва какво вижда. Ако майка му е реално майката природа, то Ниндото в природата резонира с този факт. Не мога да повярвам, че го казвам или по-точно, че го виждам, но Тай е може би единственото изключение, което ако научи тънкостите на Ниндо, не му трябва да поддържа баланса в емоциите си, а само в уменията си. Това момче...Направи нещо, което само и единствено Ейс е успявал да го направи.

Сиел: Невероятно...Тай за броени минути успя да ме задмине с хиляди часове тренировки в Ниндо. Акисе.....Тай име много път да извърви, но ако реши може да те постави на второ място в моя съпернически лист. Сиел се усмихна, като тялото му се запали в буйни пламъци, които след малко станаха сини. I am empowered with vital energy. I am strong. I am not tempted by distractions. I am fearless.
I forgive all past and present injuries, offenses and slights. I am harmony with the infinite Divine Energy.
Сиел започна да влиза в Керу режима, като Ниндото започна да се привлича от него, но имаше един проблем. Сатанинските пламъци не абсорбираха уменията, заради последната промяна направена по Сиел, но проблемът беше самия им nature. Та те са пламъците на Сатаната. Самото въплащение на унищожението и злото. Ето и lore explanation for his nerf to be buff in the future ( Character Development ) Аз ще подчиня пламъците си. Те няма да ядат всичко, а ще ядат само това което им кажа, дори това да означава да изгоря в тях жив! Пламъците по тялото му, пламъците с които се е родил и които са се хранили с всичко, започнаха да се хранят със Сиел, като започнаха да му нанасят изгаряния, но започнаха да пропускат Ниндото през себе си. I am healed. Divine energy flows through me, healing me and others. Изведнъж, Ейс manifest-на Керу режима и трябваше само да запази перфектен баланс, който за разлика от Тай, Сиел не можеше да прескочи, но това пък започна да му се отплаща. Силите на Сиел нараснаха в пъти и последната матра задейства регенериращата способност на Ниндото и тотално премахна минуса от пламъците му.

I see, feel and know the eternal connection between myself and everything else. I am psychic.

Така Тай и Сиел направиха крачка напред в развитието си. Тай направи немислимото, което се е смятало за специално в дете като Ейс, който бива смятан за перфектния Кагедомски войн. Тай успя да се издигне до ранковете на него и на Акаме в областта на възможностите и успя да прескочи condition на Ниндото, което е основно за хладнокръвното убиване по тези земи - нещо, с което се раждат и живеят всички жители на Кагедома. Е, при Ейс това не беше така и при Тай също. Дори Акаме не е могла да постигне такова нещо, а именно да bypass-не този condition на жабешкия режим. При Сиел обаче, нещата не бяха точно такива, но той направи така че да подчини пламъци, които подчиняват демоните в Ада. Не, не просто подчини. Накара ги да работят по друг начин, вместо само да унищожават. Това реално е и първия път, в който Сиел запалва огньовете си и не бива съпроводен от неговия си Battle Theme изпълнен с хорови гласове, които да създават усещането на религиозен сблъсък на доброто и злото. Това беше толкова същински важен момент за тяхната тренировка и тяхното обучение, че Бенимару просто седна между тях и кръстоса крака в поза за медитация, но ръцете му бяха отпуснати лежерно и бяха подпрени на коленете му. Това...беше техният момент, а той като един сенсей, не искаше да им го отнема.
Emoran
Emoran
Moderator
Moderator

Брой мнения : 2705
Join date : 11.04.2019
Age : 24

Върнете се в началото Go down

Shikogabana - Page 3 Empty Re: Shikogabana

Писане by BGDodpul Сря Май 15, 2024 12:03 am

Тай: Обърна се към Сиел след като усети промяната в природата край него, като възкликна от новото усещане в пламъците му. Ч-човече...! Сиел бива изгарян от собствените си пламъци...! Но не му пречи, като че ли! Точно това ново умение на дядката жабок му позволи да възстанови раните си от тях...явно и той като мен е преминал през много промени! Радвам се да видя развитие при него..! Искам и аз да бъда като него когато стана на неговата възраст! Йооо, Сиел! Все още не  си отговорил на въпроса ми, който ти зададох много отдавна...! Така и така вече не си част от гилдията на Акира, ще се присъединиш ли към моят екипаж?! Ще е чест да се бия рамо до рамо с моят сенсей и aniki, йо! Нека сбъднем мечтите си рамо до рамо...а накрая, обещавам да те надвия, за да ти докажа, че съм най - силният!! Ученикът винаги надминава учителя!

Изричайки тези думи, Тай бе принуден за миг да спре концентрацията на Ниндо, което манипулираше, за да не падне "наковалнята" от раменете му, както той си я представяше. Все пак, този боен стил, той го асоциираше с жабока Аои, който в неговите очи , той виждаше като сумист, който стои на едно място и с бавни, но адски силни атаки, отблъскваше всичко що се доближи до него! И именно от него, той взе вдъхновение когато кръщаваше новите си умения, които мислеше на мига:

Frog Mode: Sumo Stomp!!

Той вдигна високо единият си крак и го трясна като сумист в земята, създавайки ударна вълна, която да блъсне всички тъмни воини край него адски силно един в друг. Всеки, който го доближаваше, Тай посрещаше със силен огнен замах, който макар и бавен, бе достатъчно мощен, че да създаде ударна вълна от сблъсъка. За разлика от останалите си бойни стилове, Тай трябваше постоянно да се труди да поддържа този контрол. За щастие, кръвта във вените му му помагаше, но това не спестяваше тежката работа що се отнася до концентрацията му. Макар и емоциите му да бушуваха като пламък, той непрестанно мислеше за наковалнята на раменете му.
BGDodpul
BGDodpul
Administrator
Administrator

Брой мнения : 5103
Join date : 11.03.2019
Age : 23

Върнете се в началото Go down

Shikogabana - Page 3 Empty Re: Shikogabana

Писане by Emoran Сря Май 15, 2024 12:32 am

Сиел: Както вече се разбра, за разлика от Тай, той не може да се отърве от condition-а на Kaeru Mode-a и въпреки, че отговаряше супер студено и еднотипно, Тай можеше да долови подтиснатите му чувства. Така е, не съм част от нея, защото не приемам методите му за правилни. Макар и ефикасни, не съм такъв безкрупулен човек като него. Това звучеше много странно идващо от неговата уста, докато е в режима. Искам ти да си човека, който ще му покаже правилния път. Ефективният подход не го прави правилния. Искам да му покажеш как можеш да създадеш екип, който да е като семейство не само за работни нужди. Това е нещо, което Акира изгуби във времето. Колкото и да изглежда, че той контролира тъмнината...Тя го превзема с всеки изминал ден. Погледна към Тай отново, тъй като гледаше неспиращите да се spawn-ват противници. Омразата му расте, а чувствата му изчезват. Заради това той умее перфектно да използва жабешкия режим, просто защото той е подтиснал всичко. Обърна се напред към тях.

За мен ще е чест да съм част от екипажа ти, капитане.


Сиел подхвана първия като се изстреля към него. Той усещаше движенията на Тай като негови собствени и се нагаждаше с неговите трусове за да не му пречат. Сиел за първи път от доста време влиза в ръкопашен бой, като удари кроше на единия от spawn-овете. Един обикновен такъв юмрук, направо дематериализира противника му и направи ударна вълна, която да изблъска част от другите. Тогава той беше нападнат, като направи така, че да контрира атаките им с техните си оръжия, след което им заби ъперкъти и ги унищожи и тях. Сиел нямаше много опит в ръкопашния бой, но реално той усещаше всичко, което се случваше покрай него заради ниндото и можеше да експериментира, докато следеше всеки movement покрай себе си.
Emoran
Emoran
Moderator
Moderator

Брой мнения : 2705
Join date : 11.04.2019
Age : 24

Върнете се в началото Go down

Shikogabana - Page 3 Empty Re: Shikogabana

Писане by BGDodpul Пет Май 17, 2024 11:46 pm

Тай: Let's gooo!! Тай се зарадва, че Сиел прие неговата покана, но бързо смени изражението си със сериозно. Слушайки думите на Сиел, той се изпълни с determination за близкото бъдеще, защото чувстваше Акира като свой близък приятел и именно негов беше дълга да го спаси от самия него. Тай също се бе докосвал до тъмнината и много добре познава какво означава да се изгубиш в негативните чувства, особено когато черпиш сила от омразата. Той кимна, като чувствата му резонираха с природата около него, правейки атаките му по - силни и здрави от всякога досега. Имаш го, Сиел! Аз ще спася Акира...ще му покажа, че това не е правилният път, йо! Но няма да го направя сам..ще го направим заедно! Точно както един екипаж! Капитанът е нищо без своите моряци плътно зад него! Без теб, без Annie и останалите, аз съм нищо! Заради вас съм толкова силен...и ще ви се отблагодаря както подобава!!! Тай скочи във въздуха, като се завъртя и трясна крака си в земята, изпъвайки го широко, за да създаде поредната огнена вълна, която да разчисти терена.
BGDodpul
BGDodpul
Administrator
Administrator

Брой мнения : 5103
Join date : 11.03.2019
Age : 23

Върнете се в началото Go down

Shikogabana - Page 3 Empty Re: Shikogabana

Писане by Emoran Съб Май 18, 2024 12:56 am

Музиката продължаваше. Сражението на Тай и Сиел с тъмните войни, продължаваше, а войните не спираха да се появяват все повече и повече. Тяхното присъствие беше подсигурено от омразата наоколо, но от къде толкова много омраза? Навярно, domain-ът на Сайгай беше главната причина за това, но действията на Кисе го предудвратиха и въпреки това не спираха да прииждат. Бенимару забеляза това и реши да се намеси тъй като Тай и Сиел бяха на път да бъдат overwhelm-нати.

Бенимару: Изправи се, като дясната му ръка се запали. Нещо не е наред..Природата до сега трябваше да се е справила с негативната енергия..Да не говорим за усилията на тия двамата..Трябва да предотвратя това..! Направи кръгло движение с ръката си, като зад него се образува огнен кръг Crimson Lotus: Samsara Benimaru! Огненият пръстен зад него, като че ли в момента не правеше нищо, но със сигурност има причина това да е signiture умението му, а Шихико а.к.а Бенимару протегна ръка встрани, в която от пламъци се образува метален стаф. Let's finish this..! Бенимару отскочи във въздуха, като завъртя стафа си няколко пъти и след това се приземи на земята забивайки го в нея по дължина. Това образува огнена вълна, която унищожи огромна част от войните. Както в същата позиция, той се извъртя опирайки стафа в земята, създавайки огнена стена около него, която след това изблъска във всички посоки. Стената срази многобройни тъмни войни, а щом премина през Тай и Сиел тя подсили огневата им мощ. След това негово действие, той се дашна към останалите и започна да размахва стафа си въртейки го. С всяко часовниково завъртане, той удряше войните с краищата на стафа си, изгаряйки ги за на място. След това той протегна ръка в посока местата където е било, събирайки огъня от околността и ниндото наоколо, за да създаде многобройни огнени шурикени с радиус от 5 метра, които да пръсна във всички посоки и да бомбандира войните с тях. При попадение на някой от шурикените, те експлодират, нанасяйки огромни щети в самото пространство, към които Тай и Сиел бяха имунизирани. Fire Ninja Art: Explosive Shuriken! Самото му движение с което създаде шурикените, го накара да постави ръката с която държеше става си зад него. Изведнъж, той започна да върти пръчката, събирайки изключително много пламъци покрай себе си. С това, той полетя. След като насъбра височина, той премести стафа пред себе си докато го върти, което създаде нещо като магически кръг от бързото въртене, което с всичка сила изхвърли огнена струя, която насочи през бойното поле:

Shikogabana - Page 3 23ad7c532329dc958b42fbb7538628d6

Fire Nindo Technique: Flamethrower!

И когато Тай и Сиел си мислеха, че това беше всичко от него, той прекрати огнехвъргачката и dive-на с всичка сила към земята. Докато стигне до нея, той образува няколко малки метеорита, след себе си, което се забиха в земята заедно с него, създавайки няколко огромни опустошителни атаки, които образуваха много големи огнени екплозии. Нямаше начин нещо да е живо след подобен сблъсък, приличаше на това. Mastery-то на Бенимару в уменията му, остави Тай и Сиел напълно непокътнати в всичко това, всякаш те изобщо не съществуваха там и нямаха достъп до атаките му.

Сиел: След всяка зрелищна атака на Бенимару, той си прикриваше лицето заради overwhelming силата, която идваше от неговата посока, а самият той дори не можеше да се състезава с него в това да убива, камоли пък да му помогне. Невероятно..Унищожителните свойства на огнените му умения превъзхождат тези на абсолютно всеки, когото съм срещал. Смело мога да кажа, че той дори не показва 100% от себе си в момента и въпреки това се доближава по унищожителност до баща ми, който е самото унищожение и зло на всичко свято. Да не говорим как държи Kaeru режима. Атаките му shift-ват между дефанзивни и офанзивни, като дефанзивните със своето въображение ги обръща в офанзивни. Да не говорим за емоциите му..Огнехвъргачката се почувства всякаш идва от сърцето му както извика името на умението му, а след това с това унищожително приземяване, въпреки огневата мощ усетих студенина в ниндото покрай него.. Сиел гледаше като дете, което гледаше фойерверки на Нова Година за пръв път. И се очаква с Тай да постигнем това ниво..? Имаме още много работа..!

Няколко секунди след приземяването на Бенимару, след завършека на атаките му, в които Тай сигурно имаше същите мисли като Сиел, Бени седеше в ето тази поза, заобиколен от пламъци, докато вдигната му ръка държеше стафа му. Изпълнението на Бениару беше величествено, като това показа един "бог" в Кагедома на какво е способен, въпреки, че преди това са виждали Ейс в действие.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

БЕНИМАРУ БЕШЕ УДАРЕН
Силен удар в лицето запрати Бенимару да лети назад като се разби в няколко дървета и остави следи от разруха след себе си. "БЕНИМАРУ" изкрещя силно Аои, остана във въздуха след като Бени беше ударен, но след това жабата бе хваната от същата ръка, която удари и самия огнен "бог". Едва ли някой тъмен войн щеше да може да се промъкне толкова близо до него, без Бени да го усети. Абсолютно невъзможно е, да не говорим че войните бяха унищожени след общите им усилия. Едно беше сигурно...След този удар, Тай и Сиел усетиха изключителна тежест на раменете си. НЕ! На гърбовете си. Усетиха как някой беше дошъл, а този някой излъчваше единствено и само тъмнина и себе си и изключително много омраза. Това беше някой, който познаваше сенките в сърцата на хората и тъмнината в техните мисли. Това беше някой, чието съществуване може да превърне света във вечен мрак.

???:
Emoran
Emoran
Moderator
Moderator

Брой мнения : 2705
Join date : 11.04.2019
Age : 24

Върнете се в началото Go down

Shikogabana - Page 3 Empty Re: Shikogabana

Писане by BGDodpul Today at 1:52 pm

Тай: Тай докато се биеше наблюдаваше как Бенимару с лекота се разправяше с тъмните воини, като забеляза колко умело използваше огнените си умения. Еха! Бенимару наистина е добър в това, което прави...но и него ще надвия някой ден, йо! Не съм виждал някой толкова силни огнени умения..с него на наша, победата ни е в кърпа върз- В този миг, той чу как Бенимару бе ударен, като се обърна притеснен към него. БЕНИМАРУ!!!! Нямаше време да му помогне, тъй като усети наближаващата опасност , която беше близо до него. И тогава, той видя Йору - вече познат за него враг, като се ядоса щом го видя, разпалвайки тялото си. Ти...! Злодей такъв, как смееш да се показваш тук след всичко, което направи?! Погледна към Аой, като още повече се ядоса. Сенсей...Стисна юмрук. Ще отмъстя за теб!!!!!! Посочи Йору. Страхливец такъв...защо се криеш зад тази маска!! Искам да видя лицето ти в момента...да видя какъв е погледът на някой, който е такъв хладнокръвен убиец..!!! Говориш за Кагедома, но носиш костюм, сякаш направен в Адрон..лицемер!! Ако някой е чужденец, то това си ТИ!!! Тази страна не те иска..тъмнината наоколо даже резонира с теб, усещам го! Ти си пълен с омраза..затова, КАЖИ МИ кой по ДЯВОЛИТЕ си ти, Йору!!!!!!!!!!
BGDodpul
BGDodpul
Administrator
Administrator

Брой мнения : 5103
Join date : 11.03.2019
Age : 23

Върнете се в началото Go down

Shikogabana - Page 3 Empty Re: Shikogabana

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 3 от 3 Previous  1, 2, 3

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите